۱۳نظر
 
نامه سید حسن خمینی به هاشمی
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۳۶
 
در پی اعلام اسامی نامزدهای احرازصلاحیت شده انتخابات ریاست جمهوری توسط شورای نگهبان قانون اساسی حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی یادگار گرامی حضرت امام خمینی(س) نامه‌ای خطاب به حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی نوشت.
به گزارش جهان به نقل از جماران، متن کامل این نامه بدین شرح است:

بسمه تعالی

سرور معظّم حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی دامت برکاته

خبر غیر قابل باور عدم احراز صلاحیت جنابعالی در نامزدی انتخابات ریاست جمهوری دل همه علاقمندان به شما و بخشی عظیم از دلبستگان به امام عظیم الشأن و دوستداران رهبری معظم انقلاب را بدرد آورد. بی شک سابقه شما از عوامل ارادت پیروان امام به جنابعالی است ولی برای من که توفیق آشنایی نزدیکتری را – از روزهای دهه شصت تا سالهای حاضر – داشته ام، این ارادت تنها به سبب نقش های بزرگ گذشته شما و علاقه زائدالوصف امام به جنابعالی و فداکاری‌های بیاد ماندنی شما در سالهای مبارزه و انقلاب، جهاد و سازندگی، نیست، بلکه علاوه بر همه آنچه گفته شد و همگان می دانند، جنابعالی را از توانمندی‌هایی برخوردار یافتم که در کمتر کسی مشابه آن را می‌توان یافت. صبر و حوصله تا آنجا که گاه آدمی از این همه تحمل خسته می‌شود؛ دوراندیشی و ذکاوت، تا آن حد که در بسیاری از مواقع موجب شگفتی می شود، تجربه و شناخت زوایای پیدا و پنهان جامعه ایران و دنیای خارج از کشور تا به آن وسعت که همگان حتی مخالفین شما و نظام نیز بدان معترفند، همه و همه در کنار دل بی کینه شما، ارزش مضاعف می یابد. بخوبی بیاد دارم که چه زیبا درباره آنهایی سخن می گفتید که با شما بدیها کرده اند.

من امروز چندان هم مکدّر نیستم : تلک الایّام نداولها بین الناس؛ بلکه تا حدودی هم – بعللی که بعدها معلوم خواهد شد – خوشبینم و در حقیقت به آینده مانند همیشه امیدوارم و اکنون امیدی بیشتر یافته ام. ولی آنچه مرا از صمیم قلب خوشحال می کند – بگونه ای که گاه دلم می خواهد امام و دیگر یارانش نیز بودند و این لحظات را می دیدند - اقبال عمومی خارج از توصیفی است که زن و مرد، پیر و جوان، روستایی شهری، و در یک کلام اکثریتی قاطع از یکایک مردم این سرزمین پاک نسبت به شما پیدا کرده اند. این اقبال – که باید قدر آن را بدانید- اقبال به امام و ارزشهای امام است. اقبال به مردی است که از سالهای دهه سی تا به امروز جزنام مبارک خمینی بر زبان نیاورده است؛ اقبال به روحانیت متعهد و مشکل گشای شیعه است ؛ اقبال به مفسری است که از حجاب تنگ الفاظ بیرون امده و اماده است اسلام را کارآمد و مذهب علی و فاطمه را جهان شمول معرفی کند. روزهای گذشته در میان زایران حرم امام، وقتی با اقبال بیش از۹۰ درصد مردم نسبت به شما مواجه شدیم، برخود لرزیدم و خدمت جنابعالی هم عرض کردم که ملجأ آمال یک ملت بودن و نقطه کانونی امید ایشان شدن هم یک نعمت الهی است و هم یک وظیفه سخت را بر دوش شما قرار می دهد.

از این پس نام هاشمی رفسنجانی تنها با مبارزه و انقلاب، دفاع مقدس و سازندگی گره نخورده است ، بلکه علاوه بر آن، نام شما توأم با امید به فردا، در حافظه مردم ایران نقشی برجسته خواهد یافت . و همین است که نام شما را جاودانه می سازد. امید سرمایه اصلی یک ملت است.

سید حسن خمینی
۱خرداد ۱۳۹۲
کد مطلب: 288356
Share/Save/Bookmark
 
 


 
 
يكي از ايشان بايد بپرسد كه آيا امام بزرگوار اين همه بي مهري نسبت به انقلاب و كرنش در مقابل دشمنان را تحمل ميكردند كه نوه محترم ايشان داد حمايت از ايشان سر ميدهند؟ خدا امام بزرگوار را غريق رحمت نمايد كه ميفرمودند كه احمد نبايد در امور سياسي دخالت نمايد. (883603)
United States
۱۳۹۲-۰۳-۰۲ ۱۱:۴۷:۱۵
 
مردم
مگه اینکه خودتون از خودتون تعریف کنید نمیدونم این استقبال از آقای هاشمی که خاندان امام و خاندان هاشمی در بین مردم میبینن چرا ماها نمیبینیم ... (883607)
۱۳۹۲-۰۳-۰۲ ۱۱:۵۰:۵۴
 
سعید
نمی دونم چرا نمیخوان باور کنند که هاشمی سنش بالا رفته و توان مدیریت کلان رو نداره

تازه اون زمانی که جوان بود هم فقط تونست تورم رو پنجاه درصد رو برای مردم رقم بزنه (883617)
۱۳۹۲-۰۳-۰۲ ۱۱:۵۵:۳۸
 
انشاءلله که با هم محشور شوید (883727)
۱۳۹۲-۰۳-۰۲ ۱۳:۱۶:۱۵
 
کیانی
درود خدا برسیدحسن خمینی (883814)
۱۳۹۲-۰۳-۰۲ ۱۴:۵۵:۵۰
 
فرشته
ایشون حق ندارن به خاطر نوه امام برای هرکسی هر طور دوست دارد از امام کبیر هزینه کنه مگر سخن امام غیر از این است که میزان حال فعلی افراد است. ایشون خیلی کودکانه به اقای هاشمی دلداری داده.خدا هدایتشون کنه...... (883828)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۲ ۱۵:۰۵:۱۹
 
فرزند راستین خمینی کبیر حسن نصر الله است (883868)
United States
۱۳۹۲-۰۳-۰۲ ۱۶:۰۶:۴۲
 
حمید
البته اگر همسر و فرزندان دلبندشان بگذارند.... (883888)
۱۳۹۲-۰۳-۰۲ ۱۶:۵۷:۴۵
 
اهدنا الصراط المستقیم (884127)
۱۳۹۲-۰۳-۰۲ ۲۳:۴۷:۴۴
 
نوه امام باشی وتا این حد خودباختگی وحقارت داشته باشی!!!!تا حد بردگی ستایش کرده!! (884241)
۱۳۹۲-۰۳-۰۳ ۰۸:۳۸:۳۰
 
با حلوا حلوا دهن شیرین نمیشه. (884260)
۱۳۹۲-۰۳-۰۳ ۰۹:۳۴:۱۹
 
فدایی ولایت
آسیدحسن به کجاچنین شتابان؟!!! .... 9 دی کجا بودید اقبال بیش از 90 درصد مردم راببینید؟؟؟ !!! (884275)
۱۳۹۲-۰۳-۰۳ ۱۰:۱۶:۲۴
 
ايشان نصايح پدر را فراموش كرده اند (884360)
United States
۱۳۹۲-۰۳-۰۳ ۱۲:۴۶:۰۶