۱۱نظر
 
روایتی از خواب آیت‌الله بهجت درباره رهبری
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۸۹ ساعت ۱۰:۰۸
 
امام جمعه موقت تهران آیت الله بهجت را رجلی الهی دانست و گفت :‌ ایشان بدنشان اینجا بود، اما قلب ایشان اصلا به این دنیا آشنا نشد و محرمیتی با این دنیا پیدا نکرد. جسمشان اینجا بود، اما مامور آن دنیا بود.
به گزارش خبرآنلاین حجت الاسلام صدیقی در گفت وگو با وطن امروز درباره ابعاد شخصیتی آیت الله بهجت چنین می گوید :

• قبل از به دنیا آمدن آیت‌الله بهجت، پدر ایشان به بیماری سختی دچار شده و در زمان بیماری، صدایی می‌شنود و کسی به ایشان می‌گوید که محمدتقی در راه است. همین امر نشان می‌دهد که آیت‌الله محمدتقی بهجت ذخیرهًْ‌‌الله است و گوهر خاص و نایابی است که خداوند عطا کرد.

• مرحوم آقای بهجت قبل از 18 سالگی به درجه اجتهاد رسیدند.

• با یک واسطه از شیخ عباس قوچانی نقل می‌کنند که محضر استادمان میرزاعلی آقای قاضی بودیم، استاد فرمودند شیخ محمدتقی بهجت نامه‌ای نوشته و در این نامه مساله‌ای را سؤال کرده است. اگر کسی 3 روز روح را از بدن خارج کند حال که روح به بدن باز‌گردد آیا باید قضای نماز را به جای آورد؟ استاد بیان کردند که من مطمئن هستم این کار، کار خود شیخ محمدتقی بهجت است و ایشان سیر ملکوتی داشته است.

• ایشان در نماز، نماز نمی‌دید، بلکه خدا را می‌دید. وقتی نماز می‌خواند 3 روز بدنش خسته بود. عده‌ای می‌گفتند ما نگران نماز آقا بودیم و درخواست داشتیم که از نماز مستحبی خود کم کنند. یکی از مراجع قم بیان می‌کردند که آیت‌الله بهجت نقال نیست و هرچه می‌گوید جزو جانش است.

• در آن زمان که مبارزه با شاه باب نبود، جمعی آمده بودند خدمت مرحوم آیت‌الله بروجردی و اعلام آمادگی کرده بودند که اگر ایشان دستور دهند، حاضرند علیه شاه قیام کنند. آیت‌الله بروجردی از این امر استقبال نکرده بودند و اجازه چنین حرکتی را نداده بودند. بعدها در جمعی فرموده بودند «با فرض اینکه شاه از سلطنت خلع شد، چه کسی را می‌توانیم برای اداره مملکت معرفی کنیم.» لذا دلیل عدم حمایت ایشان از این حرکت، این احساس بود که شخصی برای جایگزینی شاه نداریم. مرحوم آقای بهجت همان زمان فرموده بودند «چرا نمی‌توان کسی را پیدا کرد؟ با توکل بر خدا و پس از شروع حرکت و سقوط شاه، شخص جایگزین او پیدا می‌شود» لذا در اوج عرفان و فقاهت، مسائل سیاسی آن زمان را دقیقا رصد کرده و از حرکت‌های ضد شاه حمایت می‌کرد.

• آیت‌الله بهجت به علت علاقه وافری که به امام خمینی داشتند از ابتدای نهضت همراه ایشان بودند. متقابلا علاقه امام به آیت‌الله بهجت نیز فوق‌العاده بود. حضرت امام می‌گفتند که آقای بهجت صاحب موت اختیاری است و قدرت خلع دارد و می‌تواند روح را از بدن خودش خارج کند.

• اطرافیان امام (ره) مثل آقای مسعودی نقل می‌کردند، امام آن روزی که بنا بود به دیدار آیت‌الله بهجت بروند ذوق و شوقی وصف‌نشدنی داشتند و وقتی وارد اتاق محقر آقای بهجت ‌شدیم، امام با نگاهی که به ما ‌کردند، ‌فهمیدیم که ایشان دوست دارند خلوت بشود و 2 نفری با هم سخن بگویند و اینکه میان این عاشق و معشوق چه می‌گذشت، خود و خدایشان می‌دانند.

• مرحوم آقای بهجت در زمان بیماری حضرت امام، خیلی برای شفایشان دعا کردند، ایشان می‌فرمودند: «در حال تعقیبات نماز صبح بودم که مکاشفه‌ای برایم پیش آمد؛ امام با صورت نورانی و در حال تبسم از جلوی من رد شدند.

• ایشان مسیرشان و عادتشان این بود که در امور مدیریتی کشور دخالت نمی‌کردند که این خودش تقویت مدیریت کشور و رهبری بود. ولی دلسوزی و دعایشان را داشتند و در خلوت‌ها،‌ آنچه لازم خیرخواهی بود به آقایان می‌فرمودند.

• در جریان فتنه 18 تیر، آقازاده مقام معظم رهبری با مرحوم آقای بهجت دیداری داشتند. آیت‌الله بهجت به آقازاده رهبر انقلاب فرمودند، به پدر سلام برسانید و بگویید محکم در جای خودش بنشیند، دشمنان می‌خواهند پدر شما را از جایگاهش بلند و ضربه‌های سنگینی را به نظام وارد کنند.

• منبع موثقی از آیت‌الله بهجت نقل کردند که ایشان در خواب دیدند که حضرت امام زمان(عج) در مجلسی حضور داشتند،‌ علمای بزرگ اسلام هم در خدمت آقا امام زمان(عج) بودند،‌ آیت‌الله خامنه‌ای وارد شدند و امام زمان (عج) جلوی پای ایشان تمام قد بلند شدند و برای ایشان جایی برای نشستن باز کردند.

• در خواب یا مکاشفه‌ای ایشان خطری را نسبت به انقلاب پیش‌بینی کرده بودند و به مقام معظم رهبری پیغام دادند که خطری را نسبت به انقلاب پیش‌بینی کرده‌اند و توصیه صدقه و دعاهای خاص را به ایشان کردند و فرمودند، آنچه از من ساخته بود نیز انجام دادم.
کد مطلب: 114970
Share/Save/Bookmark
 


 
 
ایوب رضاپور
کاش چند سال زنده بود میتوانستیم ازسخنان اوبهره‌مند شویم (983012)
Germany
۱۳۹۲-۰۷-۰۹ ۲۱:۰۹:۰۱
 
بهزاد
ای کاش زیارتشان میکردیم (1502828)
Germany
۱۳۹۴-۰۱-۱۷ ۰۲:۵۶:۳۷
 
معراج
خدا رحمتشان کند مرد بزرگی بود (1507495)
۱۳۹۴-۰۱-۲۲ ۱۳:۱۰:۱۶
 
سید سجادحسینی
وای بحالتان از خدا بترسین شرم کنید از اقا و این چرندیات رو ننوسید بترس از جزای خدا من تو رونمیشناسم اما اون دنیات رو به این دنیا نفروش توبه کن .خدا به حق امام زمان همه جوانهای شعیه را هدایت بفرما (1562076)
۱۳۹۴-۰۳-۲۶ ۰۱:۵۵:۵۹
 
محمد
خداوند رحمتشان کند . واقعا مرد بزرگی بودند. (1573909)
Romania
۱۳۹۴-۰۴-۰۶ ۱۷:۳۴:۲۶
 
عادل شهابی فر
ایت الله معظم به جد یکی از اولیا الله بود ای کاش زودتر ایشان را درک میکردیم و از وجود نازنینشان بهره میبردیم افسوس خدا انشا الله روح عالی ایشان را متعالی نماید! (1579903)
۱۳۹۴-۰۴-۱۴ ۱۰:۳۱:۱۳
 
مریم
چه شخصیت های بزرگی وجود داشته ک ما از حضورشون غافل بودیم.روحش شاد (1589253)
Germany
۱۳۹۴-۰۴-۲۴ ۱۱:۲۲:۱۹
 
م.م.ی
خوشا به حالشان (1594673)
۱۳۹۴-۰۴-۳۰ ۱۹:۱۶:۱۲
 
سلام بر امام حسین
سلام

میشه بگید مطالب این پست رو از کدوم کتاب یا سخنرانی نقل کردید؟
لینکش رو برام بفرستید...خواهشا

خیلی برام مهمه....آدرس وب و ایمیل هم گذاشتم براتون


یا علی مدد (1610455)
United States
۱۳۹۴-۰۵-۱۵ ۱۵:۵۳:۵۵
 
سر باز امام
سلام دوستان ما هنوز ادم هاي بزرگي داريم اما حيف كه قدرشون رو نميفهميم مردم تو خونشون نشستن به اقا توهين ميكنن اما نميدونن كه حضرت اقا پرچم دار حضرت مهدي(عج)است خداوند همه رو به راه راست هدايت بفرمايد و ماراهم از ياران حضرت قرار بده خداوند رحمت كند ايت الله بهجت را. (1614077)
۱۳۹۴-۰۵-۱۸ ۲۰:۳۳:۱۲
 
مصطفی
مردبزرگی بود (1685435)
۱۳۹۴-۰۸-۲۱ ۲۱:۰۷:۱۶