۱۸نظر
 
در اولین جلسه خاتمی با اصلاح‌طلبان پس از شرکت در انتخابات مجلس نهم چه گذشت؟
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۰ ساعت ۲۱:۳۹
 
محمد خاتمی که در پی حضور در انتخابات مجلس با فشارهای متعدد داخلی و خارجی مواجه شده، تحرکاتی را برای کم کردن این فشارها آغاز کرده است.
گزارش های دریافتی خبرنگار جهان نشان می دهد خاتمی از دیروز با افرادی از جمله شکوری راد، هادی خانیکی، حسین نورانی نژاد، عموزاده خلیلی، همسر تاج زاده، همسر میردامادی، همسر و دختر عرب سرخی، محمد صدر و صادق خرازی و ... در قالب تماس تلفنی یا دیدار حضوری ارتباط گرفته و برای متقاعد کردن آنها نسبت به اینکه کار اشتباهی نکرده تلاش فراوانی کرده است.

بر مبنای این گزارش خاتمی در یکی از دیدارها گفته است که به دنبال مشورت با موسوی اردبیلی و خویینی ها تصمیم به حضور در انتخابات گرفته است.

از جمله در یکی از دیدارها، علی شکوری راد پیشنهاد می کند خاتمی فعلا پیامی صادر کرده و در آن از ابراز احساسات موافقان و مخالفان رای دادن تشکر کند. با این حال، اطلاعات تکمیلی نشان می دهد وقتی وی از این جلسه خارج می شود، روی وبلاگ خود، مقاله ای در توجیه اقدام خاتمی نوشته و تلاش می کند اینطور القا نماید که خاتمی هر کاری که کرده درست بوده است.
جالب است که با وجود اینکه شکوری راد این مقاله را بلافاصله پس از جلسه با خاتمی نوشته، در آن ادعا کرده از دلایل واقعی رای دادن خاتمی بی اطلاع است.


همچنین این گزارش نشان می دهد متنی هم به پیشنهاد شکوری راد و خانیکی آماده شده است که بناست پس از مشورت با جمعی از اطرافیان خاتمی، به عنوان بیانیه رسمی دفتر وی منتشر شود.
کد مطلب: 211759
Share/Save/Bookmark
 
 


 
 
الله اكبر
مكرو و مكرالله و الله خير الماكرين.
كساني كه تا همين دو سال پيش فكر ميكردند انقدر قدرتمندند كه ميتوانند با گردن كلفتي نظام را مجبور به ابطال انتخابات!! كنند امروز به فلاكتي گرفتارند كه رئيسشان هم جرات نميكند مثل باقي مردم در يك حوزه معمولي در شهر تهران راي دهد و مجبور است به حوزه اي در يك روستا پناه ببرد و بخاطر راي دادن به عالم و آدم پاسخگو باشد. (626394)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۰۸:۳۷:۱۵
 
چی میخواستی گذشته باشه؟ لابد مثل کارد و پنیر افتادن به جون هم که مقصر اوضاع بی ریخت امروزشونو پیدا کنن غافل از اینکه چوب خدا کمر اصلاحات دروغین این حضراتو شکسته و فقط دردشو احساسا میکنن ولی از اونجا که فی قلوبهم مرض هستن نمی دونن از کجا خوردن (626507)
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۱۰:۰۴:۴۰
 
با وجود اينكه خاتمي در يك حوزه در يك روستا راي داده است ببينيد اين راي چقدر مهم است كه تمام انتخابات را تحت الشعاع قرار داده است. خوشحالم كه خاتمي تمام نقشه هاي افراطيون مخالف خود را نقش بر آب كرد. (626516)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۱۰:۰۸:۰۲
 
به علت شرکت هاشمی خاتمی هم شرکت کرده است.احتمالا در دور دوم همه این مخالفین هم شرکت می کنند منتظر تصاویر شرکت آنها در انتخابات باشید. (626560)
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۱۰:۳۰:۵۳
 
دوست عزیز
خاتمی بزرگ نیست بلکه ادعاش بزرگ بود. الان دوست و دشمن میگن این همون آدمیه که به اتهام تقلب نظام رو با هرج و مرج مقطعی روبرو کرد که توسط مردم سرجاش نشونده شد حالا چی شده که خودش در انتخابات بعدی شرکت کرده؟!!! (626594)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۱۰:۵۰:۲۴
 
با سلام
حضور جناب آقاي خاتمي در انتخابات عليرغم اين همه فشار بر اصلاح طلبان را به فال نيك مي گيريم . حضور ايشان جهت تداوم راه اصلاح طلبي و اصلاحات در جامعه است. اميدوارم روزي برسد كه ادبيات مرگ بر - مرده باد و ... در جامعه اسلامي مان ايران از بين برود و ادبيات صلح و وحدت و آرامش باز حكمفرما شود... (626610)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۱۱:۰۴:۴۲
 
لابد فهمیده بود تا ساعت 4 رای خواهرزاده اش در اردکان پایین است رفت رای داد که اردکانیها بیان به خواهرزادش رای بدن (626632)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۱۱:۱۷:۱۸
 
"با سلام
حضور جناب آقاي خاتمي در انتخابات عليرغم اين همه فشار بر اصلاح طلبان را به فال نيك مي گيريم . حضور ايشان جهت تداوم راه اصلاح طلبي و اصلاحات در جامعه است. اميدوارم روزي برسد كه ادبيات مرگ بر - مرده باد و ... در جامعه اسلامي مان ايران از بين برود و ادبيات صلح و وحدت و آرامش باز حكمفرما شود..."اقای محترم
در قرآن کریم صراحتا خدای متعال به برخی مرگ باد نثار میکند من جمله ولید ابن عقبه و ما مردم مسلمان هم طبق فرموده خدا در قرآن مرگ نثار منافقین می کنیم و با منافقین و مستکبرین صلح و دوستی نداریم. از نظر شما اصلاح طلبان (افساد طلبان بهتره) صلح یعنی سیب زمینی بودندر برابر ظالمین و غیرتمندی و دفاع از حریم ها یعنی خشونت طلبی
مردم ما ثابت کردنکه جایاین گفتمان ذلت‌اور در ایران نیست (626647)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۱۱:۲۳:۴۳
 
آقاي خاتمي هيچگاه از تحريم انتخابات سخن نگفت و در عمل نشان داد حرف و عمل او يكي است، تصميمي كه سيد محمد خاتمي گرفت با علم به اين بود كه از دوست و دشمن ناسزا مي شنود و بايد از آبرويش بگذرد و گذشت.كاش دوستان منتقد ايشان كمي به دليل خاتمي براي اين تصميم مي انديشيدند و براي اين تصميم احترام قائل مي شدند. (626680)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۱۱:۴۱:۰۲
 
شرکت یا عدم شرکت این دست از افراد تفاوتی برای نظام ندارد اما برای خودشان متفاوت است و این ها خوب این موضوع را درک کرده اند و برای آنکه پایگاه اجتماعی خود را از دست ندهند مجبور به شرکت در انتخابات شدند (626688)
Russian Federation
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۱۱:۴۴:۱۲
 
جهان چرا با ذوق زدگی اخبار افراد به پارکینگ رفته و فرعی دست چندم را اینقدر بزرگنمایی می کنی؟! (626722)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۱۲:۰۵:۲۸
 
کسایی که همچین حرفایی رو میزنندباید به حرفای همین آقا قبل از انتخابات هم گوش بدن و چندتا سوال از خودشون بپرسن...
1)چرا با وجود دیدگاه هایی که نسبت به انتخابات داره(تقلب) باز هم در انتخابات شرکت کرد؟
2)بر فرض مثال(فقط مثال) در انتخابات تقلب شده چطور خود این آقا 2 دوره با همین انتخابات رییس جمهور شد؟
3)حالا همه این حرفا به کنار چرا همچین شخصیت های بزرگ(!!!!!) تو یه روستای کوچولوی محقر
رای دادن؟ (626729)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۱۲:۰۸:۴۷
 
بودن يا نبودن خاتمي هيچ تاثيري بر حضور مردم نداشت. خاتمي چه راي ميداد چه نميداد هيچ فرقي نداشت. يه راي داد بره دنبال كارش. اين همه بزرگ نكنيد اين كار را
خاتمي بايد پاسخگوي جناياتش در حق انقلاب در فتنه88 باشد (626756)
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۱۲:۱۸:۵۵
 
البته خاتمی در روزهای سخت فتنه 88 هیچگاه از فتنه گران و آشوب طلبان دفاع نکرد و هرگز مردم را به راهپیمایی اعتراضی دعوت نکرد و ادعای تقلب در انتخابات هم از طرف او تایید نشد. (626954)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۱۴:۴۷:۱۶
 
"البته خاتمی در روزهای سخت فتنه 88 هیچگاه از فتنه گران و آشوب طلبان دفاع نکرد و هرگز مردم را به راهپیمایی اعتراضی دعوت نکرد و ادعای تقلب در انتخابات هم از طرف او تایید نشد"


پس اون همزاد اجیر شده از طرف جورج سوروس بود که از موسوی و کروبی حمایت کرد و برای نظام خط و نشون می کشید؟!!! (626961)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۱۴:۵۱:۰۷
 
همین اقا توی فتنه 88 پیشنهاد رفرادوم داده بود این هم رفراندوم دیگه چی می خوای ؟؟؟؟ (627447)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۵ ۰۸:۴۹:۵۲
 
خاتمی اگرچه در زمان پرالتهاب فتنه 88 از آشوبگران و فتنه گران حمایت نکرد اما هیچ صحبت و بیانیه ای هم که مرزبندی او را مشخص کند و یا صراحتا" فتنه 88 را محکوم کند از سوی او منتشر نشد. (627786)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۵ ۱۲:۴۳:۵۷
 
برادران جهان لطفا نبش قبر نكنيد كه بوي خیانت اینها شامه ملت را آزار ميدهد.
ابعاد حماسه مردمي را اينقدر كوچك نكنيد. (627847)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۵ ۱۳:۲۹:۲۴